Střešní okna

Spolupracujeme s Velux, Fenestra, Dachstar, Roto.

Střechy Semily Soldát Novotný

 

Střešní okna

Střešní okno vyvinul roku 1941 Dán Villum Kann Rasmussen. Protože mělo přinášet světlo (latinsky LUX) a vzduch (VEntilation) do interiéru, nazval ho VELUX. Střešní okna na našich střechách si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Dnes se moderní střešní okna dělí na kyvná (otevírají se podle středové osy) a výklopně-kyvná (vyklápí se i podle horní osy). Nejběžnější jsou okna dřevěná, ale praktická jsou i okna bezúdržbová (poplastovaná s dřevěným jádrem), v bílé barvě, která jsou vhodná to místností s vyšší vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně. V luxusnějším provedení jsou k dostání také střešní okna hliníková. Vyplňte náš formulář, rádi vám poradíme.

Ke střešním oknům dnes existuje mnoho druhů zasklení od základních až po několikanásobná, vhodná i do nízkoenergetických staveb.

Okno je třeba pořizovat s lemováním podle osazování do ploché nebo profilované střešní krytiny a doporučuje se použít zateplovacího rámu, který vhodně napojuje rám okna na izolaci střechy. Při použití takového rámu dnes výrobci poskytují prodloužené záruky i na 10 let. Zavolejte si pro radu k odborníkům.

Střešní okna je rovněž možné doplnit vhodnou roletou či žaluzií v mnoha barvách a vzorech. Pro ochranu před teplem se doporučují venkovní markýzy nebo rolety, pro dekoraci či zatemnění pak vnitřní rolety či žaluzie.

 

Střešní okno VELUX je originál

Již více než 60 let pomáhá společnost VELUX lidem na celém světě využít co nejlépe všechny možnosti, které jim nabízí bydlení v podkroví. Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna. Díky využití střešních oken prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.

 

Záruky Fenestra střešní okna

Mimořádně vysoká záruka kvality je výsledkem spojení 25-ti let zkušeností s výrobou střešních oken a nejmodernějších materiálů a technologií. Okna jsou certifikována akreditovanou zkušebnou.

Na střešní okna FENESTRA řady THERMICAL je poskytována záruka 10 let, při instalaci spolu se zateplovací sadou THERMOS mimořádně vysoká záruka 15 let.

Na okna řady EXCELLENT, BASIC a PLASTIC je poskytována záruka 10 let.

 

Střešní okna DACHSTAR

Střešní okna Dachstar patří na českém trhu k levnějším, ale zpravidla plně postačí. Vyrábí se v provedení dřevo i plast.
Můžete se s nimi setkat i pod značkou OKPOL.

Všechna okna jsou vybaveny skly U=1 (W/m2K).
Většina oken má tvrzená skla se samočistící vrstvou "BIOCLEAN".

 

Střešní okna ROTO

Střešní okna Roto patří k nejkvalitnějším střešním oknům na českém trhu. Široký sortimen oken firmy ROTO uspokojí každého uživatele - nabízí střešní okna dřevěná i plastová, standardní, zateplená, nízkoenergetická, protihluková a další ...

 

 

 

 

 

 
Fenestra
Iko
Knauf
Bramac
Eureco
Lindab
Rigips
Satjam
Roto
Tondach
Velux